Biogram Postaci z tego okresu
 Władysław Orkan      Władysław Orkan, wizerunek na podstawie portretu A. Dutkiewicza.

Władysław Orkan  

 
 
Biogram został opublikowany w 1979 r. w XXIV tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

  

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Powiązana pozycja biblioteki

Nad urwiskiem: szkice i obrazki, 1900,
Orkan Władysław
Dostępne na: polona.pl
Orkan Władysław. Nad urwiskiem: szkice i obrazki. 1900,
Dostępne na: polona.pl
Nad grobem matki : dumania, 1896,
Orkan Władysław
Dostępne na: polona.pl
Orkan Władysław. Nad grobem matki : dumania. 1896,
Dostępne na: polona.pl

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

Legiony Polskie, okres Młodej Polski, Krzyż Walecznych, działalność niepodległościowa, Gimnazjum Św. Jacka w Krakowie, praca redaktorska, rodzeństwo - 2 (w tym brat), zmiana nazwiska, pochodzenie z ubogiej rodziny, patroni ulic w Lublinie, patroni ulic w Łodzi, Departament Wojskowy NKN, pochodzenie góralskie, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, patroni ulic w Katowicach, utrata wczesna pierwszej żony, twórczość nowelistyczna, patroni szkół, patroni ulic we Wrocławiu, muzeum biograficzne, Order Odrodzenia Polski (II RP, krzyż kawalerski), tablica pamiątkowa w Krakowie, nagroda literacka miasta Warszawy, patroni nagród, służba w Wojsku Polskim II RP, Pułk Strzelców Podhalańskich (2.), patroni ulic w Gdańsku, czasopismo "Gazeta Podhalańska", Związek Podhalan, Krzyż Niepodległości (pośmiertnie), patroni ulic w Krakowie, Drużyny Podhalańskie, bohaterowie filmów biograficznych, twórczość literacka (zmarli 1926-1950), dzieci - 1 córka (osób zm. 1901-1950), twórczość poetycka (zmarli 1901-1950), patroni jednostek harcerskich, patroni osiedli mieszkaniowych, patroni ulic w Białymstoku, patroni ulic w Kielcach, patroni ulic w Częstochowie, patroni ulic w Przemyślu, patroni ulic w Tarnowie, twórczość dramatopisarska (zmarli w XX w.), patroni ulic w Rzeszowie, patroni ulic w Opolu, autorzy Teatru Polskiego Radia (zm. 1901-1950), utwory o tematyce wiejskiej, twórczość powieściowa (zmarli 1901-1950), osoby na pomnikach (zm. 1926-1950), patroni ulic w Zamościu, patroni ulic w Zielonej Górze, patroni ulic w Radomiu, patroni ulic w Nowym Sączu, patroni ulic w Zakopanem, patroni ulic w Olsztynie, patroni ulic w Poznaniu, patroni ulic w ponad setce miast
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Feliks Kopera

1871-05-12 - 1952-03-27
historyk sztuki
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Józef Brandt

1841-02-11 - 1915-06-12
malarz
 

Mariusz Zaruski

1867-01-18 - 1941-04-08
generał brygady WP
 

Walery Rzewuski

1837-06-14 - 1888-11-18
fotograf
 

Tadeusz Makarczyński

1918-09-12 - 1987-07-29
dokumentalista
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.